Pedodonti Çocuk Diş Hekimliği

Şubat 12, 2022 by ozer9330
Pedodonti-cocuk-dis-hekimligi.jpg

Pedodonti çocuk diş hekimliği internet üzerinde çocuklar için yoğun olarak aranılan ve incelenen terim oluştur. Bursa çocuk diş hekimliği arıyorsanız Ural diş polikliniği aradığınız doğru yer olacaktır. Her diş polikliniği çocuklar için hizmet vermemektedir. Öncelikle pedodonti bölümünün olup olmadığını sormanız daha doğru olacaktır.

Pedodonti bölümünde çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerine ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Son yıllarda çürük sıklığı konusunda yapılan araştırmalara göre, hem süt dişlenme (2–6 yaş arası) döneminde hem de karışık dişlenme (7-12 yaş arası) döneminde %90’lara ulaştığı görülmektedir. Bu nedenle, çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığını ve en önemlisi genel sağlığını da koruyabilmek için koruyucu yöntemlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.

Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır.

Pedodontistler bu dönemde bebek, çocuk ve gençlerin ağız diş sağlığı gereksinimlerine göre önleyici ve tedavi edici her türlü tedavi ve koruyucu uygulamaları gerçekleştirmektedirler.

Çocuklarda çikolata, şeker, jelibon vb. tatlı ürünlerin yoğun olarak tüketilmesi dişlerde çürümeye yol açmaktadır. Çoçuklarda süt dişleri ne kadar uzun kullanılırsa ağız sağlığı açısından daha önemlidir. Çocuklarınızı güldürerek, canlarını yanmadan uzman ekibimiz aracılığıyla kolaylıkla tedavi ediyoruz.

İnternet sayfamızda bulunan diğer hizmetlerimizi de ayrıntılı olarak inceleyebilir ve hakkımızda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizle bizlere ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Ural Diş Polikliniği izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.

EnglishDeutschTürkçe