İmplant Tedavisi

Şubat 12, 2022 by ozer9330
Implant-tedavisi.jpg

İmplant tedavisi, ağzımızdan herhangi bir sebeple eksilmiş olan diş veya dişlerin ağız ve çene estetiğini yeniden kazandırmak ve eksik dişlerin yeniden tamamlanması amacıyla, çene kemiğine çoğunlukla vida şeklinde yerleştirilen yapay diş kökü olarak tanımlanabilir. Google içerisinde yapılan implant tedavi yöntemi aramalarında Ural diş polikliniği olarak ilk sıralarda yer almaktayız.

İmplant tedavisi yöntemini diş kaybı yaşayan kişiler tercih etmektedir. Eksik olan diş bölgesinin köküne metal, vida benzeri protezler yerleştirildikten sonra eksik dişleri gerçek dişlere çok benzeyen yapay dişlerle değiştiren bir yöntemdir. İmplant protez taktırmış olan bir kişi sonrasında eksik olan dişler için köprü diş tedavisi de yaptırabilir.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş implant uygulaması çoğunlukla iki aşama olarak yapılır. Birinci aşamada eksik dişin olduğu bölgeye lokal anestezi ile uyuşturularak diş eti kaldırılması uygulanır. Daha önceden ölçümleri yapılarak belirlenen kemik kalınlığı ve uzunluğu dikkate alınarak implant için diş kemiğinde yer hazırlanır. İkinci aşamada ise diş kemiğine yerleştirilen kök baz alınarak üzerine diş vidalama işlemi yapılır.

Hangi Yaşlar için İmplant Uygulaması Uygundur?

Kişinin genel sağlık durumu iyi olduğu müddetçe implant uygulaması için yaş önemli değildir. Fakat implant uygulaması yapılacak kişinin çene kemik yapısı tamamlanmamışsa implant uygulaması tercih edilmeyebilir.

İmplant Sonrası Protez ne Zaman Yapılabilir?

İmplant uygulamasının birinci aşaması gerekli muayenenin yapılması ve kemik içine implant vidasının yerleştirilmesi sürecidir. Bu süreçten sonra üzerine yapılacak protezin süresi kişinin yaşı, çene kemiğinin kalitesi gibi özelliklere göre 2-6 ay arasında değişebilir. Bu süre diş hekiminin yapacağı muayene sonrası size bildirilecektir.

İmplant’ın Ömrü Nelere Bağlıdır?

İmplant uygulaması sonrasında eklenen protez kişinin kendi dişlerinden pek farklı değildir. Bu sebeple diş eti hastalıkları diş iltihaplanması gibi süreçlerden etkilenebilirler. Gerekli diş hekimi kontrolleri ve iyi bir ağız bakımı yapılması ile implant protezleri uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

İmplant Takılırken Ağrı Olur Mu?

İmplant uygulaması iki aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşamada lokal anestezi doğru uygulanırsa uygulama esnasında ağrı olmaz. İmplantın çene kemiğine yerleştirildiği günün akşamında hafif bir sızı duyulabilir. Bu hafif sızı ise ağrı kesiciler tarafından kolayca bastırılır. Duyulacak ağrı normal diş çekiminde duyulan ağrıdan çok farklı değildir. Zamanla ağız implant’a alışacağından ağzınızda varlığını bile hissetmeyeceksiniz.

Web sitemizin iletişim sayfasında yer alan iletişim numaramız aracılığıyla bizleri arayıp aklınıza takılan soruları danışabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Ural Diş Polikliniği izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.

EnglishDeutschTürkçe