Diş Beyazlatma / Diş Taşı Temizliği

Şubat 12, 2022 by ozer9330
Dis-beyazlatma.jpg

Diş beyazlatma, diş poliliniklerinde en çok tercih edilen işlemdir. İlk seferde beyazlamayan dişler için 2. seans da gerekli olabilir. Google arama motoru içerisinde kullanıcılar diş beyazlaması konusunda yoğun aramalar gerçekleştirmektedir.

Diş taşı temizliği sonrası çeşitli klinik beyazlatma ajanları ile diş renginin 3 tona kadar daha açık bir renge dönüştürülme işlemidir. Klinik ajanların Diş Hekimleri tarafından uygun hasta ve uygun uygulama yöntemi ile uyguladıkları seanslar ile hasta memnuniyeti sağlanmaktadır.

Diş taşları kavitron denilen ultrasonik cihazlar ve periodontal küretlerle temizlenir. Bu işlemin uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Aşırı bir dişeti rahatsızlığı ve diş taşı tutulumu yoksa anesteziye gerek kalmadan yani iğnesiz bir şekilde temizlik yapılabilir. Böylesi bir diş taşı temizliği ortalama yarım saat bir sürede gerçekleşir. Yapılan bu işleme detertraj denir.

Bazen o kadar diş taşı olur ki diş taşının nasıl temizleneceği iyi bir planlama ve çalışma gerektirir. Anestezi altında her dişi ve diş eti altındaki bölgeleri tek tek temizlemek gerekir. Bazı dişler için cerrahi olarak diş eti açılıp altındaki kökler temizlenir. Bu durumda haliyle işlem süresi ve seans sayısı artar. Bu işleme de küretaj denilir.

Dişlerin beyazlaması kalıcı değildir. Kişilerin yediği ve içtiği ürünlere dikkat etmesi ve bu beyazlığı koruması gerekmektedir. Ancak süre anlamında bireyin diş beyazlatma işleminden sonra hekimin önerilerini uygulaması gerekir. Sigara, kırmızı et, kırmızı şarap, kola, çikolata tarzı renkli yiyecek ve içeceklerden 1 hafta uzak durulması önerilir. Bu tür ürünleri tüketmediğiniz takdirde dişleriniz maksimum süre boyunca beyazlığını koruyacaktır. Diş minelerinin hücreleri beyazlatma ajanı nedeni ile açık olduğu için renklenme olabilir. Ağız sağlığı korunduğu, tüketilen ürünlere dikkat edildiği sürece dişlerin beyazlığı 1 yıl kadar zarar görmez.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan poliklinik adresimizi inceleyebilir ve iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz. Ural diş polikliniği olarak sizlere hizmetlerimizi sunmaktan mutluluk duyarı. Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için sitemizde hizmetler bölümünü inceleyebilirsiniz. Ural dil polikliniği olarak sağlıklı günler dileriz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Ural Diş Polikliniği izinsiz kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.

EnglishDeutschTürkçe